субота, 29 жовтня 2022 р.

День гарбуза



 


26 жовтня – День гарбуза. Найбільше це свято популярне в США, але щороку поширюється світом. Гарбуз можна назвати одним із символів американської нації. Головна мета цього дня – поширювати інформацію про цілющі властивості цього продукту та його цінність для організму.

Ця традиція бере свій початок з тих далеких днів, коли перші люди оселилися на континенті. Основною проблемою для них стала нестача їжі, яку вони змогли вирішити за допомогою вирощування гарбузів. З розвитком промисловості велика частина населення переселилася в міста, де гарбуз перестав посідати важливе місце в раціоні.

Україну також вже не можливо уявити без гарбузів. Його можна сміливо назвати одним з атрибутів осені. Гарбуз – це джерело вітамінів та мінералів, корисних для нашого організму. 







субота, 22 жовтня 2022 р.

Гра для розвитку дихання “Повітряний футбол”

 



Граємо дихання розвиваємо.

Під час вивчення теми “Повітряна уроці всесвіт, діти виготовили настільну гру Повітряний футбол”, в якій приймають участь два гравця, сидячи один навтроти одного, сильним видихом в трубочку, мають перемістити м’яч на поле суперника та влучити у ворота.

Мета гри: формувати у дітей правильнее дихання;

-оздоровлювати за допомогою дихальних вправ;

-виховувати дружні відносини у колективі;

-тренувати дихальну систему;

-розвивати влучність.












четвер, 13 жовтня 2022 р.

Нейробіка-це круто!

 

  



Що ж таке "нейробіка"? Нейробіка – це розумова гімнастика. Назва утворена зі слів «нейрон» і «аеробіка». Гімнастику запропонував американський нейробіолог Лоуренс Катц (Laurence Katz). Вона полягає в тому, щоб робити звичайні справи оригінальним способом, «дивувати» мозок, створювати нові асоціації. це прості рухи для забезпечення цілісної роботи мозку.  Ці вправи покращують розумову діяльність, допомагають полегшити навчання, розвинути мовленнєві функції, засвоєння різноманітних навичок, підвищують розумову працездатність, стійкість уваги, а також сприяють цілісному розвитку мозку, синхронізації роботи півкуль.

   Можна з упевненістю сказати, що заняття нейробікою корисні абсолютно всім. Дітям дана методика допомагає краще зосереджувати і засвоювати нові знання. Дорослим людям вона дозволяє підтримувати свій мозок в тонусі. Також допомагає уникнути вікового погіршення пам'яті.

   Зарядка для мозку дуже проста, займатися їй може будь-яка людина, незалежно від віку. Вправи не вимагають ніякої особливої підготовки. Займатися ними можна в будь-який час і де завгодно. Свій мозок можна тренувати, як вдома, так і на прогулянці або під час обідньої перерви. Учні 2-Б виконують вправи вже другий рік, спробуйте і ви https://www.youtube.com/watch?v=H3jbfL0zUYo










В єдності наша сила



 



14 жовтня відзначають свято Покрови Пресвятої Богородиці. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва. Крім того, ще 14 жовтня відзначають День захисника України – з 2015 року є державним святом і неробочим днем.

Для українського народу козаки-запорожці були й залишаються уособленням кращих людських якостей і виразником незламного національного духу, прикладом для наступних борців за незламність України.

На виховній годині «В єдності наша сила»  поглиблювали знання учнів про історичну і культурну спадщину України, дізналися звідки походить свято, формували повагу до традицій і звичаїв українського народу, переглянули відео якими є справжні козаки, виховували почуття патріотизму.












вівторок, 11 жовтня 2022 р.

Геометричні фігури

 

       


Важливе місце в житті молодших школярів належить грі, вона має пронизувати процес навчання. За допомогою гри вчитель створює проблемні ситуації, що зацікавлюють учнів, надають їм можливість самоствердження. Педагог, до того ж, збагачує життя кожної особистості, оскільки створює у дитини позитивні емоції, що у свою чергу впливають на формування мотивів навчання. Гра розвиває допитливість, дає відповіді на численні «чому?», які постійно виникають у дітей.

       Дидактична гра активізує пізнавальну діяльність учнів, сприяє розвитку уяви, фантазії, розвивається уміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки, доводити доцільність своїх дій, а це є необхідною умовою розвитку творчих здібностей дітей.













Зміни навколо нас

 

      Збір красивих листя в погожий осінній день - захоплююче заняття.

А після повернення в клас хочеться якось зберегти це пишність або використовувати його для створення чогось красивого - матеріал просто сам напрошується на це.

Цікавіше всього зробити з різнокольорових осіннього листя різні композиції та аплікації.

Саме так ми вчинили з дітьми.  Цей вид творчості розвиває фантазію та уяву дитини. В ньому образи можна створювати з готових форм, лише накладаючи їх один на одного, а не вирізати їх з паперу. А колірна палітра листопада заткне за пояс будь-самий великий набір кольорового паперу!












Освітня програма "Світ чекає крилатих"

Освітню програму початкової освіти створено під науковим керівництвом А. Д. Цимбалару  для 1-4 класів закладів загальної середньої освіти.

Відповідно до визначених у Державному стандарті цілей початкової освіти, Програму розроблено з метою нормативного забезпечення гармонійного розвитку та виховання особистості дитини для застосування набутого досвіду в навчальних і життєвих ситуаціях та закладання основ її особистісного зростання на наступному рівні освіти.

Відповідно до мети визначено стратегічні завдання, на виконання яких спрямовано Програму:

становлення

особистості дитини, її духовний, психічний, соціальний, фізичний розвиток, розвиток пізнавальних здібностей;

морально-етичне, громадянське, патріотичне, естетичне, трудове, екологічне виховання дитини; 

формування цілісного наукового образу світу; 

формування позитивного емоційно-ціннісного ставлення дитини до самої себе, родини, громади, школи й навчання; 

психолого-педагогічна адаптація дитини до шкільного життя; 

формування ключових і предметних компетентностей; 

формування культури міжособистісної взаємодії у різних формах і видах діяльності;

формування здатності до самовираження, зміни власної поведінки відповідно до потреб стійкого розвитку (соціально-правової, екологічно доцільної і здоров’язбережувальної та безпечної) у різних життєвих ситуаціях. 

            Програму розроблено на певних принципах і підходах. Зокрема, на принципах гуманізації (який є системоутворювальним), прогностичності, розвитку, цілісності; на таких підходах, як особистісний, діяльнісний, компетентнісний, інтеграливний, системний.