понеділок, 16 жовтня 2023 р.

Хліб-усьому голова

 


            Сьогодні, 16 жовтня, відзначається Всесвітній день хліба. Подія виникла у 2006 році за ініціативи Міжнародного об’єднання пекарів та кондитерів.

            Вважається, що хліб з’явився п’ять тисяч років тому у Стародавньому Єгипті. Згодом хліб почали випікати у Стародавній Греції та Римській імперії. Вже на той момент були відомі більше 30-ти різноманітних сортів хліба.

Тривалий час білий хліб вважався ледь не делікатесом і був доступний лише заможним людям. Бідняк вживали чорний та сірий хліб.

                Сьогодні й ми згадали приказки про хліб, переглянули мультфільм “Колосок”, та записали правила поводження з хлібом.










середа, 11 жовтня 2023 р.

Сувенір – солодка квітка



Учні 3-Б класу виготовили оригінальний і дуже смачний подарунок для своїх матусь на уроці handmade-мистецтва. 

                              















Козак Мамай

 


На уроці української мови прочитавши легенду про козака Мамая учні дізналися, що найпоширенішим сюжетом народних картин був «Козак Мамай». Зображували «Козака Мамая» на полотнах і стінах хат, на дверях і віконницях, на скринях, кахляних грубах і липових колодах вуликів.

Зображення козака Мамая виконувало роль оберегу селянського помешкання. Проте такі картини нерідко прикрашали садиби старшин і палаци панів.

Козак Мамай втілює риси українського характеру – волелюбність і мужність, миролюбство і надії на краще майбуття.

Саме тому на уроці образотворчого мистецтва після ознайомлення що таке портрет, та які види бувають, учні написали портрет  козака Мамая в графічній техніці (кольоровими олівцями).













Вправи підготовки руки дитини до письма

 


Навчання письма – важливий крок у розвитку дитини. Його не можна розглядати ізольовано, а лише у взаємозв’язку з розвитком усного мовлення. І це невипадково, адже письмо , як і слухання й говоріння, є одним із видів мовленнєвої діяльності. Процес письма постійно супроводжується усним мовленням, оскільки дитина диктує собі те, що має записати. Учні виконують різні вправи письма на уроці української мови. Наводимо запис, тримаючи в руці серветку або кульку з вати, наводимо лінії двома руками одночасно, починаючи від крапок.