четвер, 16 лютого 2023 р.

Небесна сотня у вирій полетіла

 

Вшановуючи пам’ять Героїв Небесної сотні, учні ознайомилися із історичним та суспільним значенням Революції гідності, короткими життєписами деяких героїв Небесної Сотні, розкрили суть подвигу Небесної Сотні, вшанували героїв хвилиною мовчання. Також виготовили паперових янголів памяті, які размістили на плакаті. Кожен записав слово, яке перше спало на думку про героїв, та склали з них речення.  
























Мова-скарб народу

 

    Мова-одне з найцінніших надбань, які створили й залишили наші попередники. Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш нород.

    21 лютого відзначається Міжнародний День рідної мови. Це відносно молоде свято-до календарів усього світу воно ввійшло тільки у 1999 році. В Україні воно також лише почало писати свою історію, хоча сама проблема мови на українських землях нараховує кілька століть.

    До відзначення Міжнародного Дня рідної мови долучилися учні 2-б класу, під час виховної години кожен учень отримав індивідуальне завдання, яке після виконання презентували перед класом. Учні складали прислів’я, записували поради, щоб зберегти та захистити нашу рідну мову, дізнавалися цікаві факти про нашу мову, проілюстрували відомі українські фразеологізми, дізналися найцікавіші слова різних регіонів України, читали вірші про українську мову, добирали асоціації про нашу солов’їну.

























середа, 15 лютого 2023 р.

День Святого Валентина

 


 14 лютого у всьому світі відзначають День святого Валентина.

     День закоханих – свято, сповнене приємних сюрпризів, цікавих подарунків, неочікуваних миттєвостей. Недарма його відзначають напередодні весни – пори року, коли почуття, прокидаючись разом із природою, стають ще сильнішими.

     Для кожної людини цей день – особливий. Головне, щоб він був пронизаний щирістю почуттів і теплом люблячого серця. З самого ранку учні 2-б класу  привітали один одного зі святом, усі отримали валентинки та чудовий настрій.

Свято зустрічі весни

 


Стрітення належить до числа давніх свят. Його описують ще у церковних творах ІІІ – V століть.

Біблія розповідає, що коли маленькому Ісусові було сорок днів (за законом кожний хлопчик - первісток на сороковий день від народження мав бути посвячений Богу), батьки принесли його до храму, де зустріли стару,  праведну та віруючу людину, яку звали Симеон. Напередодні Бог обіцяв Симеону, що він помре тоді, коли побачить Месію. Взявши маленького Ісуса на руки Симеон промовив: «Нині відпускаєш раба твого, Владико». Так зустрівся старенький Симеон з Господом Богом. Від цього і пішла назва свята – Стрітення.

Але ще й існують народні вірування. Вважається, що 15 лютого зима зустрічається із весною. І від цього теж походить назва свята.  Стара баба Зима цього дня сперечається із молодою дівчиною Весною, хто з них повинен йти, а хто вертатися. Якщо до вечора на вулиці ставало тепліше, то перемогла весна, а якщо холодніше – Зима.

НАРОДНІ ПРИКМЕТИ ПРО ПОГОДУ НА СТРІТЕННЯ

·        День Стрітення теплий і сонячний, то і весна тепла.

·        Якщо на Стрітення дорогу перемітає - весна буде пізньою і холодною.

·        Передбачити погоду могла і курка: якщо нап'ється біля порогу води - весна буде теплою і ранньою.

·        Як на Стрітення зі стріх капає, ще велика буде зима .

·        Як на Стрітення є під стріхами бурульки, то цього року буде добрий урожай кукурудзи .

·        Якщо на Стрітення півень води нап'ється, то на Юрія (6 травня) віл напасеться.

·        Цього дня відлига - на ранню й теплу весну, сніг - на дощову, тривалу, хуртовина - весна буде пізня й холодна.

·        Якщо в цей день не видно сонечка - чекай суворих морозів.

·        Вітер на Стрітення - до врожаю плодових дерев.

·        Якщо на Стрітення холодно, то вже скоро весна.

·        На дахах довгі бурульки - стільки ще випаде снігу.

Під час інформаційної хвилини учні 2-б класу під час перегляду мультфільму дізналися про походження свята Стрітення, про прикмети.   





понеділок, 13 лютого 2023 р.

І дорослий знає й дитина - Україна в нас - єдина!

 

День єднання засновано 16 лютого 2022 року. Традиції підняття Державного Прапора України, виконання Державного Гімну України.

Свято встановлено в Україні “З метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість…”

Учні 2-б класу під час виховної години І дорослий знає й дитина - Україна в нас - єдина! прослухали казку до Дня єдності, дізналися коли було започатковане свято. Кожен учень отримав завдання висловити свою думку, що для нього Україна, що об’єднує українців,  та в якому місті України хоче побувати. Також приєдналися до акції Долоньки миру. Наприкінці заняття учні отримали символічні браслети Все буде Україна.